Co prozradí tvář

„Vnější vzhled je zrcadlem nitra. Nitro, ale určuji svými myšlenkami.“

Christoph Wilhelm Hufeland
 

Naše tvář prozrazuje, co se v nás děje, a to nejen na emocionální úrovni. Poukazuje na naši hydrataci, výživu, kvalitu spánku. Mluví jasnou řečí o našem tělesném zdraví nebo naopak nedostatku důležitých látek.

I nepatrné změny barvy pleti, umístění vrásek, proporce očí, nosu, úst, výskyt různých kožních defektů jsou po tisíciletí spolehlivými ukazateli lidské vitality. Čtení z tváře (stará čínská technika Siang Mien nebo například ajurvéda) hrdě obstojí mezi diagnostickými metodami i dnes, díky prověřenému spojení mezi rysy lidské tváře, zdravím, dispozicemi k různým onemocněním a charakterem jejího nositele.

Jak známo, všechno, co se děje uvnitř těla se odráží i na vnější straně. Ve tváři je vepsáno mnoho věcí, které může všímavý a zkušený člověk sledovat, porovnávat a vyhodnocovat.

Lidská tvář je považována za knihu života, ve které se dočteme o osudu, štěstěně, vůli a zdraví jejího nositele. Ideální doba k čtení z tváře je hned po probuzení, když ještě nenese stopy námahy, stresu, emocionálního vypětí. Na obličeji se rozeznávají jednotlivé segmenty (takzvané paláce života). Všímáme si velikosti a umístění očí, nosu, uší. Hustoty obočí. Výrazných jangových prvků (lícních kostí), které vypovídají o předurčení k bohatství a úspěchu. Posuzujeme tvar. Změny barvy. Věděli jste například, že pihy mohou souviset s překyselením organismu? Symetrie obličeje je taky důležitým signálem atraktivity pro naše protějšky. Oproti tomu výrazná disharmonie lebky může být zase propojená i s narušenou osobností.

Zatímco oblast čela hovoří o našem intelektu, nosoretní rýhy kolem nosu jsou spojené s emočním prožíváním. Ta vlevo ukazuje jak „trávíme“ stres, protože souvisí se stavem žaludku. Ta vpravo zase s játry a dost toho prozradí o našem stravování. Dlouhodobý stres urychluje stárnutí pokožky a odebírá její jas a barvu. Za to, jak budeme vypadat ve stáří do značné míry může i naše chování k druhým a celkový postoj k životu. Pravá polovina obličeje zračí naši jinovou/ženskou stránku a geny předků z matčiny strany, ta levá je mužská/jangová. Z obličeje se mnoho dozvídáme také o cévním zásobení, nadbytku či nedostatku minerálních látek, hormonální výbavě a imunitě.

Za zmínku stojí i pojítko mezi konkrétními charakteristickými znaky a erotikou. Například husté obočí u muže prozrazuje smyslnost. Jestliže navíc roste šikmo nahoru – bude váš partner svolný k divokým hrátkám. Ostře ohraničený horní ret do „V“ zase svědčí o velké empatii – schopnosti vcítit se do potřeb milovaného protějšku. A světe div se, celkově malá ústa jsou typická pro osoby s velkou sexuální fantazií…

Ať už se věnujeme péči o pleť sebevíc, nic neomládne náš vzhled více než úsměv, zamilovanost a dobré smýšlení. Pokud náš mozek uvažuje pozitivně a očekává zdraví, vyzařuje tato energie i do našeho těla a zračí se ve tváři.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *