Jak zit barevneji

„Jak žít barevněji“

Milí přátelé barev,
nedávno jsem si uvědomila, jak bylo z hlediska marketingu pošetilé zvolit si za své motto právě tato tři slova „jak žít barevněji.“ Každý z vás si totiž za nimi představí něco jiného. Některým by se mohlo zdát, že půjde o designéra, který má k dispozici barevnou škálu bytových textilií a originálních doplňků, jiným zase vytane na mysli vizážistka s kufříkem plným make-upu a kosmetických přípravků pro pleť. A můžete mi věřit, že jsem se setkala i s domněnkou, že jsem malíř pokojů. Vy, kdo mě znáte osobně, jste se nad tím jistě pousmáli, odjakživa mám široký záběr, protože to zkrátka patří k mému vzdušnému znamení. V mé původní profesi grafičky byly barvy spjaté primárně s barevnými režimy CMYK a RGB. S barevnou harmonií a oku lahodící kompozicí. Mnozí asi tušíte, že právě v reklamě se hojně využívá poznatků z psychologie barev. Ve svém autorském povídání o barvách přibližuji svým posluchačům proces vzniku historických barevných systémů a poukazuji na to, že všechny oblasti života jsou barvami doslova prosyceny. Důkazem toho je zatím sedmidílný cyklus o barvách, jejich energii, o barvách na talíři i v šatníku, barvách v interiéru, symbolice barev v umění i léčení. Tato přednášková část však tvoří jen zlomek mé praxe.
Chápu-li barvy jako světlo, vidím za jednotlivými barevnými paprsky „kvality“ našeho prožívání – uchvácena Goetheho poetickou Naukou o barvách, kde se mimo jiné dočteme i o tom, jaký dopad mají barvy na náš citový život. Autor, na rozdíl od fyziků a matematiků, zkoumá i smyslově morální aspekty barev. Pestrost našeho života je přímo úměrná pestrosti podnětů, příležitostem k učení se a rozvoji mentálních i duševních schopností. Během svého života procházíme různými „barevnými“ obdobími, ale uchovat si ve svých dnech všechny barvy duhy, a tedy naděje, je přáním nás všech.
Mojí náplní je ukázat vám všechny dostupné prostředky pro barevnější život. Počínaje už výše zmíněnou kvalitou prožívání. V konzultacích (osobních i na dálku) se společně zaměříme na to, jak jste schopni oceňovat sebe (jako dokonalé Stvoření), drobné detaily ve svém životě, svůj potenciál a dary. Jak pronikavé jsou vaše smysly. Jak všímaví jste ke svému okolí. Kolik barev máte ve vztazích s nejbližšími. Jakými barvami „záříte“ pro své okolí a jakými se rádi obklopujete. Nakolik jste prostoupeni světlem i ve svém fyzickém těle. Změny dosud jen na energetické úrovni včas prozradí zjišťovací kresba a diagnostika zdraví automatickou kresbou. Poradím vám, když najdeme únik vaší energie, kde ji znovu načerpat a jaké doplňkové metody léčení včetně colorterapie můžete použít při svých obtížích.
Poradenství doplňuji o psychografický rozbor kreseb, numerologii, grafologii a poznatky z enneagramu a Human designu.
Barvy nezávisle na vašem přijetí či odmítnutí mají v našich životech významnou úlohu. Barvami se řídíme, když vybíráme materiál pro svůj nábytek a doplňky, do barev se oblékáme, barevnými šperky a doplňky se zdobíme. Do barev halíme své domy a zahrady – ideálně v souladu s tím, jak to cítíme. Děláme-li to vědomě s ohledem na působení barev – umocníme tak výsledný efekt. Vybrat s vámi barvy pro váš dům či firmu mi bude ctí.
Barvy zpestřují náš jídelníček, a to nejen jako vizuální vjem, ale především v podobě původních přirozených barviv a esencí obsažených v přirozených potravinách. To co jíme nás utváří, téměř doslova, proto se zajímám i o kvalitu potravin, historii a estetiku stolování a společenské návyky s tím spjaté.
Schopnost porozumět barvám a pohrávat si s barevným laděním je důležitá i pro rozvoj vaší kreativity. Proto s velkou radostí pořádám kurzy kreslení pro děti i dospělé, workshopy a výtvarné i čtecí dílny a autorská čtení (viz autorské leporelo pro děti Kde lišky dávají dobrou noc)

Chcete žít barevněji? Pak jste tu správně a věřím, že si vždy vyberete z mé nabídky to pravé.

Ať barvy prozáří každý okamžik vašeho bytí.
Hana Šišperová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *