Odemkněte bránu své tvořivosti

Historicky první letní online soustředění Jak být FIT (zkratka pro FANTAZII, INSPIRACI, TVOŘIVOST) je za námi. Tuhle “posilovnu kreativních duší” jsem připravila pro všechny, kdo se zdráhají tvořit, nenapadají je konkrétní náměty nebo si prostě jen nevěří, že by vůbec těmi tvůrci a tvůrkyněmi mohli být právě oni.

Nabídla jsem, že budu po dobu dvou týdnů posílat každý den náměty do emailové schránky všem přihlášeným a jako prostor pro sdílení tvorby založila uzavřenou skupinu pro účastníky soustředění na Facebooku.

Byla to parádní jízda. Děkuji, že jsem se s vámi mohla propojit a být u toho, jak znovu objevujete svou potlačenou nebo jen zapomenutou tvořivou stránku. Zafungovalo i sdílení ve skupině, kde zhruba čtvrtina zapsaných účastníků čile komunikovala a zveřejňovala svá díla. Díky zpětné vazbě můžu na podzim přijít s ještě více vyladěným harmonogramem výzev na podporu kreativity v životě i podnikání, který se obsahem i časovou náročností přizpůsobí vašim potřebám.

Jak na tvořivé náměty ke kreslení, rukodělnému tvoření, všímavosti, focení a kreativnímu psaní reagovaly některé účastnice online soustředění, najdete níže v krácených citacích dopisů tří z nich:

Milá Hanko,
děkuji Ti moc, za Tvoji kreativní výzvu. Bylo to skvělé zastavení a trochu jiný pohled na věci, které děláme už tak nějak automaticky. I když jsem toho moc nevytvořila, vždy jsme se těšila na tvůj mail a rozjímání nad tvým tématem.

Regína

Ahoj Hani, ráda bych ti za pořádání online kurzu poděkovala. Bylo to pro mě příjemné zpestření letních dní. Nejvíce mě bavilo kreslení a psaní, především z toho důvodu, že jsem si na něho mohla vyčlenit jakoukoliv dobu a měla všechno při ruce. Ostatní výzvy také měly něco do sebe a bavily mě, ale už jsem si musela trochu víc pohrát s organizací času a přizpůsobit tomu ostatní záležitosti. Trošku mě možná mrzelo, že to na skupině nebylo zas tak živé, jak by si tento program zasloužil, ale chápu, že každý z účastníků je jiného založení. Ještě jednou děkuji, přeji krásné léto a budu se těšit na další pobídku.”

Dáša

Ahoj Haničko, 
chtěla jsem Ti moc poděkovat za pozvání do Tvého projektu Letní soustředění jak být FIT. Vážím si toho, jak nám každý den přichystáš nějaký úkol – tvoření. Je to velmi inspirující. Sice jsem si zkraje říkala, že to nebude nic pro mě, že mě opět převálcují povinnosti a všednosti dne. Ale vždycky se každé ráno těším, co za dobroty si pro nás připravíš. Doslova jako malé dítě. 
Moc díky za tvou péči a laskavost, se kterou ke všem dílkům připojíš pár trefných slov. Je vidět, že slova jsou Tvoje velká kamarádka. 🙂  
Kromě zábavy a inspirace cítím i velký léčivý efekt na mě samotnou. Opravdu se po hodně dlouhé době cítím FIT a mám radost z obyčejných věcí, jako bych sama sebe nějak “přenastavovala”, skládala zpátky?
Jsem vděčná, že jsem si to dovolila a jsem vděčná, že jsem Tě potkala.

Věra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *