Jak odemknout srdce?

Poznáte okamžik, kdy je vaše srdce otevřené? Jestliže se nás něco dotýká na úrovni srdce, pak to souvisí přímo s naší schopností milovat. Přijímat i dávat lásku. A ta rovnováha je tu velice důležitá. V takových chvílích, kdy se struny naší duše rozechvějí láskou, soucitem, přijetím, pochopením, účastí, laskavostí, velkorysostí… nám naše srdce dává najevo, že skutečně žije. Reaguje v přítomnosti, vibruje nejvyšší frekvencí a jeho vibrace se odráží v celém těle. Láska je stav bytí, jak píše Osho. Proto také zamilovaní lidé září. V současném světě jakoby se nenosilo ukazovat svoje city. Jeví se nám to pošetilé. Otevřené srdce se nám zdá staromódní, taky přespříliš citlivé a zranitelné.

Mnohdy žijeme v iluzích mentálních vztahů, které postrádají skutečnou lásku. Často se schováváme pod krunýř sebelítosti a uzavíráme se před novými bolestnými prožitky. Co je však zásadní – zapomínáme svá srdce živit zevnitř. Nenacházíme dost času na to, potkat se o samotě sami se sebou. Zeptat se svého srdce, jak na tom právě je. Pohroužit se do sebe, bez okolních vlivů a ruchů a skutečně se zaposlouchat do písně našeho srdce. Jak zní? Nebije na poplach? Nezapomnělo, že je za všech okolností plné lásky?

Představme si srdce jako rudý drahokam, který reprezentuje nejvyšší kvality života. Září a doslova přetéká láskou. Když pomyslně otevřeme oblast srdce (dáme pozornost oblasti srdeční čakry, tedy hrudníku), umožníme tak, aby se nejvyšší aspekty nás samých pevně ukotvily v těle. Chce to odvahu a jasnou mysl. Být v přítomném okamžiku, v realitě. Nic si nenalhávat o sobě ani o druhých. Obejmout svou vlastní nedokonalost, nevědění. Přijímat a vyjadřovat upřímně své pocity. S důvěrou se upínat na vibraci lásky a světla, nikoliv na nízké vibrace strachu. Přílišné zaměření pozornosti na bolest naši srdeční čakru oslabuje. Naopak kvality srdce porostou v případě, že je začneme vědomě podporovat.

Odpuštění je mocným spojencem srdce. Odpusťme si všechno, čím jsme popřeli existenci lásky. Odpusťme si chvíle, kdy jsme nevěřili ve své vnitřní světlo a lásku a nerozpoznali ho tudíž ani v druhých.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *