Roztáhni barevná křídla a leť

Každý z nás je unikát. Každý z nás stojí na svém místě, ukotven ve svém životě, poután svými strachy či veden svými odvážnými vizemi. Někdo je již osvobozený přijetím svého stínu a vědomě vykračuje po osvětlené promenádě, jiný teprve vztahuje ruku, aby svůj stín zvedl ze země a láskyplně objal. A je to tak v pořádku. Ruku v ruce se strachem, teprve až přijmeme a oceníme účel temnoty v nás, můžeme vědomě přinášet světlo na cestu sobě i druhým. Kdy jsme zralí, určuje právě náš jedinečný životní příběh. Své tempo růstu mnohdy bezděčně zpomalíme, když se příliš zaměříme na porovnávání své cesty s druhými. Ochuzujeme se o energii, která je určená právě na žití našeho jedinečného příběhu v souladu s naší vibrací.

Metafora barevného motýlího “vedení” ke mně přišla před pár lety v podobě nádherné vize během kreslení. Aplikovala jsem ji následně v praxi v kurzech sebepoznání skrze barvy a zařadila jsem poselství motýlích křídel i do meditace pro absolventy své virtuální školy barev. Z ní ostatně pochází i tento text:

Když jsem se v roce 2013 osmělila a rozhodla se s vámi poprvé podělit o svůj barevný svět, zvolila jsem si za symbol motýla. Křehká krása motýlích křídel, nespočet barevných kombinací, nad kterými zůstává rozum stát a prchavost jejich krátkého života se zdála být skvělou metaforou pro lidské prožívání.

Přijměte podporu barev, nakreslete si svá barevná motýlí křídla:

Dnes oblékám rumělkově červená křídla odvahy. Pouštím se směle do míst, která jsem míjel/a s bázní a ostychem. Vrhám se do činností, ke kterým jsem dříve neměl/a odvahu. Kurážná a výrazná barva mých křídel nenechá nikoho na pochybách, že dokončím svůj záměr.

Motýl s oranžovými křídly mi připomene, kde pramení moje potěšení. Co mi dělá radost. V čem tkví moje vášeň. Raduji se a užívám života plnými doušky.

Krovky pokryté zlatavým prachem mě donesou až ke slunci. Pociťuji životodárnou sílu světla. Barva slunce mě naplňuje energií a osvětluje v mém životě vše, o čem pochybuji.

Motýl růžové barvy mi přináší něhu a láskyplnou náruč. Vychutnávám si pocity připomínající šťastné chvíle z mého dětství. Jsem v bezpečí. Jsem obklopená/ý láskou.

Zelený motýl mě zláká svým pohybem. Opouštím strnulost postojů, automatismy a staré návyky. Tvořím z radosti a inspirace. Z vibrace povzneseného ducha. Vznesu se jako on a vydám se novým směrem.

Modrásek pročistí mou mysl. Vyvětrá nepořádek. Na křídlech svobody mě vynáší výš.

Letím. Fialoví motýli třepotající se nad temenem mojí hlavy mě spojují s mým vyšším Já. Děkuji své intuici za všechny odpovědi, které mám vždy v sobě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *